Titulní obrázek

České pojišťovně se daří uzavírat nejvíce smluv k druhému pilíři

3.únor 2013

Důchodové spoření si ke konci ledna uzavřelo 4 624 lidí. Statistika byla vytvořena z údajů od šesti penzijních společností nabízejících 2. pilíř důchodového systému. Největší zájem putuje od lidí mladší generace.

Nejvíce, celkem 2 600 smluv uzavřela penzijní společnost České pojišťovny a Raiffeisen penzijní společnost (1020). Komerční banka uvádí číslo kolem 500, Česká spořitelna 200, ČSOB 180 a nejméně pak Allianz - 150 smluv.

Smlouvy o spoření společnosti postupně posílají do Centrálního registru smluv pod Generálním finančním ředitelstvím. Teprve okamžikem registrace se klient stává účastníkem druhého pilíře penzijního systému a dostane od registru vyrozumění, které odnese do své mzdové účtárny. Ke konci ledna má registr hotovou evidenci několika stovek smluv.

Žádná reálná smlouva s číslem jedna neexistuje. Čísla smluv jsou minimálně třímístná, přičemž poslední dvojčíslí je tvořeno automatizovaně systémem. První platná číslice na začátku po určitém počtu nul je pořadovým číslem registrace. Navíc prvních pět pořadových čísel bylo použito pro testovací účely a neskrývá se pod nimi žádný účastník.